Virtuálna asistentka je podnikateľka, obyčajne živnostníčka alebo malá  s.r.o.-čka,Virtuálna asistentka je skvelou pomocou pre freelancerov, malé a stredné podniky, ktoré už niektoré práce nestíhajú vykonávať interne, ale zamestnávať ďalšieho zamestnanca sa im finančne neoplatí.

Virtuálna asistentka môže pracovať na plný úväzok (dokonca zamestnávať ďalšie virtuálne asistentky v tíme pod sebou, ako zvyknem napríklad ja), alebo môže pracovať na čiastočný úväzok, len aby si vylepšila rodinný rozpočet. Môže mať jedného alebo viac klientov. Klienti môžu byť z rôznych oblastí. Virtuálnu asistentku je možné využiť i jednorazovo na konkrétnu prácu, poprípade je možné jej delegovať určitý projekt. Virtuálna asistentka vie svojmu klientovi ušetriť mnoho času, a navyše je platená iba za reálne odvedenú prácu. Začať je pomerne jednoduché a pre mnohé ženy dostupné – k práci virtuálnej asistentky zvyčajne stačí notebook, telefón a pripojenie na internet.

Virtuálna asistentka pracuje vo vopred dohodnutom čase, ktorý jej vyhovuje, obvykle z domu. Je to skvelá práca nielen pre ženy na rodičovskej dovolenke alebo mamičky s malými deťmi, ale tiež pre starších ľudí na dôchodku, alebo pre ľudí zdravotne postihnutých, ktorí môžu uplatniť svoje skúsenosti na trhu práce bez potreby presúvania sa na pracovisko zamestnávateľa. Ak ste šikovná a rada na sebe pracujete, nie ste obmedzená ani vekom. Začať môžete kedykoľvek. Dokonca vyšší vek a mnohé skúsenosti z vašich predchádzajúcich zamestnaní môžu byť iba výhodou.

Ďalšou výhodou tejto práce je sloboda. Nemusíte si nikomu zodpovedať, pracujete, kedy chcete a koľko chcete. Svojich klientov si môžete vyberať, nemusíte robiť s nikým, kto vám “nesedí.” Ak máte chuť ísť na prechádzku, lebo sa práve urobilo krásne počasie, môžte. V dnešnej dobe inteligentných technológií môžete svoju prácu robiť z terasy, z baru u bazéna, alebo i z pláže v Thajsku. Môžete sa stať digitálnou nomádkou, profesionálkou, ktorá cestuje po svete a zarába si cez internet. Alebo môžete robiť tri štyri hodinky denne a zvyšok času venovať manželovi a deťom. Nič nie je nemožné.

Ak vás práca virtuálnej asistentky láka, nebojte sa, a začnite hneď teraz! Zažite slobodu a zarábajte z pohodlia domova, alebo odkiaľ sa vám len zažiada!  (no, ak tam majú wi-fi! 🙂 ) Nie je to iba sen – ja tak žijem už od roku 2012.

Ak hľadáte virtuálnu asistentku – napíšte mi, čo pre Vás môžem urobiť.

o nás

Sme tím nezávislých nájomných profesionálov. Nahodíme texty, vybavíme e-maily, postaráme sa o vašich zákazníkov, obtelefonujeme Vašich klientov, naplníme Váš web obsahom… Ak začínate vlastný biznis, ušetríme Vám kopec peňazí – platíte iba za čas, ktorý reálne strávime na úlohe pre Vás.